- Produkcja elektroniki
-
- Magazyn SMD
- Ochrona MSD
- Maszyny do pakowania
- Antystatyka
-
- Mikroskopy
- Sprzęt lutowniczy
-
- Odciągi oparów
- Jonizatory
- Meble przemysłowe
- Wkrętarki elektryczne
- Narzędzia ESD Wiha
- Clean room
- Materiały eksploatacyjne
- Akcesoria lutownicze
- Szkolenia
Jonizatory
Zapraszamy do Państwa do zapoznania się z naszymi produktami związanymi z jonizowaniem. Robtools w swojej ofercie posiada wysokiej klasy jonizatory o szerokim spektrum zastosowań, włączając w to wysokiej jakości dmuchawy jonów, listwy jonizujące, pistolety, systemy monitorujące elektrostatyczność oraz inne akcesoria. Jonizatory tego typu wykonane są z dużą dbałością o szczegóły i z nastawieniem na skuteczność działania.
Listwa jonizująca
Aerodynamiczna listwa jonizująca - Seria SIB3RD
|
|
Wysokiej klasy dmuchawy jonów
Wisząca dmuchawa jonów SOB-S - Seria (SOB-2S, 3S)
|
Szeroka dmuchawa jonów SBL-20W
|
Stanowiskowa dmuchawa jonów SLB-15S
|
|
Standardowe dmuchawy jonów
Miniaturowa dmuchawa jonów SBL-108, SBL-18
|
Dysze jonizujące
Dysza jonizująca z czujnikiem SPN-11S
|
Pistolet jonizujący
LED śledzący cząstki, typ SIG-30
|
|
|
System monitorowania elektrostatyczności
Monitorowanie sieci EVM-105
|
|
Lokalne monitorowanie EVM-102
|
|
Jonizatory - opis naszych produktów
Robtools oferuje wysokiej jakości jonizatory zapewniające prawidłowe warunki pracy z elektroniką wrażliwą na wyładowania elektrostatyczne. Tworzenie się ładunków elektrostatycznych podczas prac związanych z produkcją i serwisem urządzeń elektronicznych wpływa na późniejsze uszkodzenia sprzętu oraz generuje dodatkowe koszty z tytułu napraw.
W naszej ofercie posiadamy kilka typów jonizatorów: aerodynamiczne listwy jonizujące - Seria SIB3RD, wiszące dmuchawy jonów SOB-S – dwa, trzy, cztery i pięć wentylatorów w zależności od serii.
Bardzo wydajne dmuchawy jonów SBL-20W, oraz mniejsze stanowiskowe dmuchawy jonów SBL-15S, SBL-12A, SBL-12B, i miniaturowe dmuchawy jonów SBL-108, SBL-18, SMB-60.
Praktyczne rozwiązania do wykorzystania na automatycznych liniach produkcyjnych: dysze jonizujące SPN-11 oraz wersja z czujnikiem optycznym SPN-11S. A do neutralizacji ładunków elektrostatycznych oraz usuwania np. cząsteczek i pyłu idealnie sprawdzi się pistolet jonizujący SIG-30.
W miejscach pistolet jonizujący typ SIG-30.
Jak działają jonizatory?
Głównym zadaniem jonizatorów jest neutralizacja ładunków elektrostatycznych, wyrównanie jonów dodatnich oraz ujemnych tak, aby ich potencjał był równy 0.
Tego typu wyposażenie najczęściej jest stosowane w zakładach produkujących oraz serwisujących szeroko pojętą elektronikę, ale znajdziemy jonizatory również na liniach produkcyjnych w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym, lakiernictwie, drukarniach oraz w branży automotive.
Brak kontroli wyładowań elektrostatycznych wpływa przede wszystkim na jakość produkowanych oraz serwisowanych sprzętów. Możemy wyróżnić trzy główne szkody: defekt produktów poprzez wyładowanie elektrostatyczne, spięcie poprzez wyładowanie elektrostatyczne oraz zabrudzenie obszaru poprzez przyciąganie elektrostatyczne.
Zakładamy, że czułość komponentów wynosi 100 V zatem pamiętajmy, że często wyładowań elektrostatycznych nie czujemy, nie widzimy i nie słyszymy. Pozornie mogłoby się wydawać, że ich nie ma, ale one są i są bardzo niebezpieczne dla komponentów elektronicznych.
Wyładowanie elektrostatyczne poczujemy przy napięciu > 3000 V, usłyszymy przy napięciu > 6000 V, a zobaczymy przy napięciu >8000 V.
Więcej o jonizatorach
Jony dodatnie
Jony ujemne
Dlaczego warto korzystać z jonizatora?
- jonizują ujemnie (zwiększają ilość anionów)
- redukują ilość grzybów i pleśni w powietrzu
- ograniczają ilość bakterii, drobnoustrojów i patogenów
- oczyszczają powietrze z jonów dodatnich
- wpływają korzystnie na zdrowie osób korzystających z komputerów i urządzeń elektronicznych
- działają pozytywnie dla osób z alergiami i astmą
- pozwalają oddychać pełną piersią